97 tekne ve ulusal ve uluslararası 800’ü aşkın sporcu Yeşilköy parkurunda (Ataköy-Yeşilköy-Adalar) Mavi Vatan Kupası için yarıştı. Kazananlar ödüllerini 30 Ekim Cumartesi akşamı Ataköy Marina Yarış Köyü’nde düzenlenen törenle aldı.
Sonuçlar şu şekilde:
Mavi Vatan Kupası
IRC 0 sınıfı
1- Levent Peynirci yönetimindeki ENKA CHEESE
2- Hasan Utku Çetiner yönetimindeki MESA SAILING TEAM-SHAK SHUKA
3- Murat Anılır yönetimindeki DHO TAYFA
IRC 1 sınıfı
1- Ali Tezdiker yönetimindeki BORUSAN RACING EVOLUTION
2- Ahmet Köroğlu yönetimindeki MSI SAILING TEAM
3- Hüseyin Levent Özgen yönetimindeki TRAMOLA SAILING TEAM-HEDEF YELKEN
IRC 2 sınıfı
1- Güney Kaptan yönetimindeki AKKİM KİMYA CHEESE
2- Tora Sebahattin Kutoğlu yönetimindeki WINGS OF ISLAND
3- Semih Pekyörür yönetimindeki FENERBAHÇE 5
IRC 3 sınıfı
1- Berk Gürpınar yönetimindeki HYATT REGENCY-GEMINI SAILING
2- Kaan Parlas yönetimindeki CYGNUS
3- Berkcan Arat yönetimindeki PATILIBAHÇE YELKEN TAKIMI-BE BLUE
IRC 4 sınıfı
1- Ahmet Murat Tan yönetimindeki ÇIĞLI BELEDİYESİ-BEAR SAILING
2- Gül Çelikel yönetimindeki KUPA KIZI-SETUR MARINAS
3- Boran Burcu yönetimindeki LINEA ROSSA-ANKA
Gezgin (A) sınıfı
1- Yusuf Erce Demirtaş yönetimindeki VAMOS
2- Burak Algon yönetimindeki MY FIRST
3- Murad Kulaksızoğlu yönetimindeki GRAND MOBY
Gezgin (B) sınıfı
1- Atilla Gökova yönetimindeki ATİYE
2- Cavit Aksoy yönetimindeki LUCE
3- İbrahim Tunay Can yönetimindeki FORTUNA
Gezgin (C) sınıfı
1- Hasan Oğuz Genç yönetimindeki SARI-1
SB GENEL
1- Saruhan Çınay yönetimindeki HSSK QUICK SIGORTA-NIMBUS
2- Ali Kemal Tüfekçi yönetimindeki GISBIR SENSEI
3- Hulki Özcan yönetimindeki ADIOS
SB GRUP
1- Alp Güçer yönetimindeki MASCOT
2- Poyraz Abda yönetimindeki HSSK QUICK SIGORTA
3- Mehmet Dinçay yönetimindeki KS GLOBAL LOJİSTİK
YEMLİHAOĞLU: AVRUPA'NIN SAYILI YARIŞLARINDAN BİRİ
İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu, “İstanbul, tarihi ve doğal güzellikleri ile dünyanın cazibe noktası. Bu organizasyonla ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı çok önemsiyoruz. Ayrıca sporcular, rotayı akıntı ve denizin dalgalarına, rüzgâra karşı kat ediyor. Bence Avrupa’nın sayılı yarışlarından biri” açıklamasında bulundu.
YARIN SONA ERECEK
Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışı'nın İstanbul etabı, yarın Barbaros Hayreddin Paşa Kupası ile devam edecek ve aynı akşam Ataköy Hyatt Regency Otel’de düzenlenecek görkemli ödül töreni ile sona erecek. Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışları’nın iki etabının (Muğla ve İstanbul) sonunda, toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip, Cumhurbaşkanlığı 2'nci Uluslararası Yat Yarışı şampiyonu unvanına ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’na hak kazanacak.
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray | 34 | 30 | 1 | 3 | 80 | 21 | 93 | +59 |
2 | Fenerbahçe | 34 | 28 | 1 | 5 | 89 | 31 | 89 | +58 |
3 | Trabzonspor | 34 | 18 | 12 | 4 | 60 | 45 | 58 | +15 |
4 | Beşiktaş | 35 | 16 | 13 | 6 | 48 | 42 | 54 | +6 |
5 | Başakşehir FK | 34 | 15 | 12 | 7 | 46 | 39 | 52 | +7 |
6 | Alanyaspor | 35 | 12 | 10 | 13 | 50 | 47 | 49 | +3 |
7 | Kasımpaşa | 34 | 14 | 13 | 7 | 56 | 59 | 49 | -3 |
8 | Çaykur Rizespor | 35 | 14 | 14 | 7 | 47 | 54 | 49 | -7 |
9 | Sivasspor | 34 | 12 | 10 | 12 | 41 | 45 | 48 | -4 |
10 | Antalyaspor | 34 | 11 | 11 | 12 | 39 | 42 | 45 | -3 |
11 | Adana Demirspor | 34 | 9 | 11 | 14 | 49 | 47 | 41 | +2 |
12 | Kayserispor | 34 | 11 | 13 | 10 | 39 | 48 | 40 | -9 |
13 | MKE Ankaragücü | 35 | 8 | 12 | 15 | 43 | 46 | 39 | -3 |
14 | Samsunspor | 34 | 10 | 15 | 9 | 37 | 44 | 39 | -7 |
15 | Fatih Karagümrük | 34 | 9 | 16 | 9 | 41 | 43 | 36 | -2 |
16 | Konyaspor | 34 | 8 | 14 | 12 | 34 | 48 | 36 | -14 |
17 | Gaziantep FK | 34 | 9 | 18 | 7 | 39 | 54 | 34 | -15 |
18 | Hatayspor | 34 | 7 | 15 | 12 | 38 | 48 | 33 | -10 |
19 | Pendikspor | 34 | 7 | 18 | 9 | 38 | 70 | 30 | -32 |
20 | İstanbulspor | 34 | 4 | 23 | 7 | 26 | 67 | 16 | -41 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 32 | 23 | 6 | 3 | 73 | 28 | 72 | +45 |
2 | Göztepe | 32 | 20 | 6 | 6 | 56 | 19 | 66 | +37 |
3 | Sakaryaspor | 32 | 16 | 7 | 9 | 48 | 33 | 57 | +15 |
4 | Çorum FK | 32 | 16 | 9 | 7 | 53 | 33 | 55 | +20 |
5 | Kocaelispor | 32 | 16 | 9 | 7 | 48 | 36 | 55 | +12 |
6 | Bodrumspor | 32 | 14 | 7 | 11 | 39 | 21 | 53 | +18 |
7 | Boluspor | 32 | 14 | 10 | 8 | 31 | 33 | 50 | -2 |
8 | Bandırmaspor | 32 | 12 | 9 | 11 | 47 | 30 | 47 | +17 |
9 | Gençlerbirliği | 32 | 12 | 9 | 11 | 37 | 32 | 47 | +5 |
10 | Erzurumspor FK | 32 | 12 | 9 | 11 | 30 | 28 | 44 | +2 |
11 | Keçiörengücü | 32 | 10 | 13 | 9 | 32 | 40 | 39 | -8 |
12 | Manisa FK | 32 | 8 | 11 | 13 | 39 | 38 | 37 | +1 |
13 | Ümraniyespor | 32 | 10 | 15 | 7 | 36 | 46 | 37 | -10 |
14 | Şanlıurfaspor | 32 | 8 | 14 | 10 | 29 | 36 | 34 | -7 |
15 | Tuzlaspor | 32 | 8 | 14 | 10 | 32 | 46 | 34 | -14 |
16 | Adanaspor | 32 | 9 | 17 | 6 | 25 | 45 | 33 | -20 |
17 | Altay | 32 | 5 | 24 | 3 | 15 | 73 | 9 | -58 |
18 | Giresunspor | 32 | 2 | 26 | 4 | 15 | 68 | 7 | -53 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Esenler Erokspor | 35 | 25 | 5 | 5 | 77 | 29 | 80 | +48 |
2 | Van Spor FK | 35 | 24 | 5 | 6 | 63 | 34 | 78 | +29 |
3 | Bucaspor 1928 | 35 | 20 | 5 | 10 | 51 | 24 | 70 | +27 |
4 | 1461 Trabzon FK | 35 | 20 | 6 | 9 | 66 | 35 | 69 | +31 |
5 | Yeni Mersin İdman Yurdu | 35 | 16 | 9 | 10 | 48 | 31 | 58 | +17 |
6 | Ankaraspor | 35 | 15 | 8 | 12 | 42 | 32 | 57 | +10 |
7 | Karacabey Belediye Spor | 35 | 13 | 10 | 12 | 42 | 34 | 51 | +8 |
8 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | 35 | 14 | 14 | 7 | 44 | 37 | 49 | +7 |
9 | Ankara Demirspor | 35 | 14 | 16 | 5 | 38 | 44 | 47 | -6 |
10 | Diyarbekir Spor | 35 | 12 | 14 | 9 | 38 | 38 | 45 | 0 |
11 | Kırklarelispor | 35 | 11 | 13 | 11 | 32 | 38 | 44 | -6 |
12 | Altınordu | 35 | 10 | 13 | 12 | 42 | 36 | 42 | +6 |
13 | Hes İlaç Afyonspor | 35 | 10 | 13 | 12 | 24 | 34 | 42 | -10 |
14 | Serik Belediyespor | 35 | 10 | 15 | 10 | 29 | 39 | 40 | -10 |
15 | Nazilli Belediyespor | 36 | 11 | 16 | 9 | 38 | 57 | 39 | -19 |
16 | Zonguldak Kömürspor | 35 | 10 | 17 | 8 | 38 | 56 | 35 | -18 |
17 | Kırşehir Futbol SK | 35 | 5 | 22 | 8 | 34 | 71 | 23 | -37 |
18 | Bursaspor | 35 | 5 | 22 | 8 | 25 | 64 | 20 | -39 |
19 | Adıyaman FK | 35 | 3 | 25 | 7 | 24 | 62 | 16 | -38 |
Takım | O | G | M | B | A | Y | P | AV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kepezspor FAŞ | 28 | 22 | 2 | 4 | 67 | 18 | 70 | +49 |
2 | Aliağa Futbol A.Ş. | 28 | 19 | 0 | 9 | 60 | 18 | 66 | +42 |
3 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 28 | 15 | 6 | 7 | 40 | 25 | 52 | +15 |
4 | 52 Orduspor FK | 28 | 14 | 7 | 7 | 40 | 28 | 49 | +12 |
5 | İnegöl Kafkas GK | 28 | 13 | 7 | 8 | 37 | 30 | 47 | +7 |
6 | Edirnespor | 28 | 13 | 10 | 5 | 45 | 28 | 44 | +17 |
7 | Mardin 1969 Spor | 28 | 12 | 11 | 5 | 40 | 34 | 41 | +6 |
8 | K.Çekmece Sinopspor | 28 | 10 | 10 | 8 | 41 | 31 | 38 | +10 |
9 | Karabük İdmanyurdu Spor | 28 | 10 | 13 | 5 | 27 | 44 | 35 | -17 |
10 | Artvin Hopaspor | 28 | 9 | 12 | 7 | 33 | 29 | 34 | +4 |
11 | Talasgücü Belediyespor | 28 | 10 | 14 | 4 | 34 | 45 | 34 | -11 |
12 | Kırıkkalegücü FK | 28 | 8 | 15 | 5 | 31 | 42 | 29 | -11 |
13 | Gümüşhanespor | 28 | 4 | 14 | 10 | 25 | 49 | 22 | -24 |
14 | Malatya Arguvanspor | 28 | 3 | 21 | 4 | 21 | 57 | 13 | -36 |
15 | Tarsus İdman Yurdu | 28 | 2 | 22 | 4 | 20 | 83 | 10 | -63 |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
04/05/2024 | İstanbulspor | vs | Adana Demirspor |
04/05/2024 | Kayserispor | vs | Fatih Karagümrük |
04/05/2024 | Samsunspor | vs | Trabzonspor |
05/05/2024 | Başakşehir FK | vs | Kasımpaşa |
05/05/2024 | Galatasaray | vs | Sivasspor |
05/05/2024 | Gaziantep FK | vs | Hatayspor |
06/05/2024 | Antalyaspor | vs | Pendikspor |
06/05/2024 | Konyaspor | vs | Fenerbahçe |
12/05/2024 | Adana Demirspor | vs | Gaziantep FK |
12/05/2024 | Alanyaspor | vs | Beşiktaş |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
04/05/2024 | Eyüpspor | vs | Göztepe |
05/05/2024 | Altay | vs | Adanaspor |
05/05/2024 | Bandırmaspor | vs | Keçiörengücü |
05/05/2024 | Bodrum FK | vs | Kocaelispor |
05/05/2024 | Çorum FK | vs | Şanlıurfaspor |
05/05/2024 | Gençlerbirliği | vs | Giresunspor |
05/05/2024 | Manisa FK | vs | Boluspor |
05/05/2024 | Sakaryaspor | vs | Tuzlaspor |
05/05/2024 | Ümraniyespor | vs | Erzurumspor FK |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
04/05/2024 | Adıyaman FK | vs | Hes İlaç Afyonspor |
04/05/2024 | Altınordu | vs | Ankaraspor |
04/05/2024 | Ankara Demirspor | vs | Yeni Mersin İdman Yurdu |
04/05/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor | vs | Karacabey Belediye Spor |
04/05/2024 | Bucaspor 1928 | vs | Diyarbekir Spor |
04/05/2024 | Bursaspor | vs | Van Spor FK |
04/05/2024 | Kırklarelispor | vs | Zonguldak Kömürspor |
04/05/2024 | Kırşehir Futbol SK | vs | 1461 Trabzon FK |
04/05/2024 | Serik Belediyespor | vs | Esenler Erokspor |
04/05/2024 | Beyoğlu Yeniçarşıspor - Karacabey Belediye Spor | Karacabey Belediye Spor ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi | Karacabey Belediye Spor yenilmez |
04/05/2024 | Bucaspor 1928 - Diyarbekir Spor | Diyarbekir Spor ligde deplasmandaki son 8 maçında hiç kazanamadı | Bucaspor 1928 yenilmez |
Tarih | Ev Sahibi | Sonuç | Konuk Takım |
---|---|---|---|
27/04/2024 | Malatya Arguvanspor | 3 - 4 | Talasgücü Belediyespor |
27/04/2024 | Gümüşhanespor | 2 - 4 | Kepezspor FAŞ |
27/04/2024 | Artvin Hopaspor | 0 - 1 | 52 Orduspor FK |
27/04/2024 | Mardin 1969 Spor | 4 - 2 | İnegöl Kafkas GK |
27/04/2024 | Tarsus İdman Yurdu | 1 - 1 | Karabük İdmanyurdu Spor |
27/04/2024 | Ayvalıkgücü Belediyespor | 1 - 0 | Edirnespor |
27/04/2024 | Aliağa Futbol A.Ş. | 6 - 3 | Kırıkkalegücü FK |