Bursa’nın Efsane Muhtarı: Muzaffer Kızılşimşek

31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimleri için geri sayım başladı. Bu seçimlerde, belediye başkanlığı kadar önemli olan bir diğer yarış da mahalle muhtarlıklarında yaşanacak gibi görünüyor. Partilerin belirledikleri belediye başkan adayları proje tanıtım lansmanlarına devam ederken, muhtar adayları da sahada aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Tüm bu tempo devam ederken, Bursa’da muhtar yarışında öyle bir isim var ki, 20 yıl boyunca olduğu gibi yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı…
 Tarih: 14-03-2024 13:16:38
Bursa’nın Efsane Muhtarı: Muzaffer Kızılşimşek

SEVİNÇ ÇELEBİ / BSHABERLER

Çünkü; Muzaffer Kızılşimşek aslında çok sık rastlanmayan bir hikayeye ve üne sahip bir isim. Kimisi onu ‘Efsane Muhtar’ olarak kimi de ‘Muzo Başkan’ olarak adlandırıyor, ancak “Akpınar Mahallesini Akpınar yapan bir isimdir” fikrinde herkes birleşiyor!

Dört dönem (20 yıl) çok sevdiği mahallesinde muhtarlık yapan, gece gündüz demeden çalışan Belediye kökenli Muhtar Muzaffer Kızılşimşek, 5. Dönemde,  daha önce yüzde 98 gibi rekor bir oy farkıyla kazandığı ve Bursa’nın hatta Türkiye’nin Efsane Muhtarı haline gelen muhtarlık yarışını rakibinin de isminin Muzaffer olmasından dolayı kaybediyor… Çünkü bir çok kişi seçim sonuçları açıklandığında Muzaffer Kızılşimşek’e verdikleri sandıkları oyların rakibi Muzaffer’e  gittiğini anlıyor. Böylece oylar bölünüyor  ve iki Muzaffer de seçimi kazanamıyor.  Nihayetinde Akpınar Mahallesi’nin yeni Muhtarı bir hanım oluyor…

Buna rağmen Muzaffer Kızılşimşek sanki muhtarlığı hiç bırakmamışçasına mahallesi için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Yeni muhtara da yardımcı oluyor, halka da….

Hikaye bu olunca Efsane Muhtarın kapısını çalıyor ve kendisiyle hem güzel bir söyleşi yapıyoruz hem de mahalleyi dolaşıp halktan kişiliği ve muhtarlığı hakkında görüş almak için mikrofon uzatıyoruz… İşte dolu dolu bir muhtarlık ve yaşam hikayesi…

Muzaffer Kızılşimşek kimdir?

1948 Bursa doğumluyum. Üç çocuk babası ve torunlarımın dedesiyim. Teknikerim. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde Baş Teknik Kontrol olarak görev yaptım. Oradan emekli olduktan sonra da muhtar oldum.

Neden muhtar adayı oldunuz?

Bursa Büyükşehir’de çalışırken 1. Azaydım. Ve o dönemde belediye  otobüslerinin hepsini Mudanya yolundan Akpınar’a çevirdim. Böylece vatandaşı Mudanya Yoluna kadar yürütmedim. Herkes yaşadığı mahallesinde bulunan duraklardan otobüsüne bindi ve Bursa’ya seyretti.

Azalık sürecimde bu ve buna benzer daha nice hizmetlere imza attığım için halk teveccüh gösterdi ve emekli olunca benim muhtar olmamı istedi. Bende girdiğim muhtarlık seçimlerde yüzde 98 gibi büyük bir farkla mahallemize muhtar seçildim. Peşinden 2. Dönem, 3. Dönem, 4. Dönem geldi…

Peki 5. Dönem muhtarlığını istemediniz mi?

İstedim tabii ki, aday da oldum. Görevimden ayrılma gibi asla bir niyetim olmadı. Çünkü daha yapmak istediklerim vardı. Ancak seçimlere aday olarak iki Muzaffer girdik, bir de Tofaş’ta çalışan mühendis bir arkadaşımız aday oldu. Böylece bir yandan oyları o bölerken, mahallemizdeki yaşlılar soy ismimi bilemedikleri için (gençler biliyor) benden yana kullandıklarını zannettikleri oyları adaşıma vermiş bulundular…

Sonuç itibariyle üç bey de muhtarlığı kazanamayan taraf olurken, şimdiki mevcut muhtar kızımız aradan sıyrılıp mahallemizin yeni muhtarı oldu…

Sizde bu vesileyle biraz dinlenmiş oldunuz ve belli ki hizmet için yanıp tutuştuğunuz için 2024 yılı seçimlerinde tekrar muhtarlığa adaylığınızı koydunuz? Çünkü mikrofon uzatıp görüş aldığım herkes muhtar olmadığınız süreçte de sürekli hizmet etmeye devam ettiğinizi söyledi…

Doğrudur… Muhtar olmadığım bu süreçte de, sanki hiç muhtarlığı bırakmamış gibi mahallemizin ve vatandaşın dertleriyle ilgilenmeye devam ettim. Çünkü bu benim içimden geliyor.

20 Yıl içinde yaptıklarınızı sayın desem?

  1. 46 tane park yaptım
  2. 16 tane sokağı caddeye çevirdim.
  3. Tek yön olan yolları ortadan böldüm (ortasını ışıklandırdım) ve çift gidişli hale getirdim..
  4.  Bankamatikleri getirdim
  5. Pazar yeri kazandırdım
  6. Özellikle de alt yapıya çok önem verdim. Bütün altyapı olması gereken hale getirildi. Mudanya yolu, 2.5’a – 4.5 baks, Bağlarbaşı Mahallesi’nden  Geçit Deresine kadar. Ayrıca bizim sokaklara, Emek’e hepsine küçük küçük bakslar yapıldı  1’e 1.5, 1’e 2, 1’e 3… Çünkü eskiden bir yağmur yağdığı zaman bodrum ve hatta 1. Katlar su altında kalıyordu.  Ve bu bakslar bizi bu durumdan kurtardı. Şu an Bursa’nın suyu gelse, Mudanya Caddenin baksı onu götürür. İçinde araba gider… Tüm bunları benim dönemimde ben yaptırdım. Künk yapılacaktı ve bende BUSKİ’de katıldığım bir toplantıda mühendislere ‘Bu mahalleyi ve komşu mahalleleri boşa saymayın. Yarın öbür gün buralarda mantar gibi binalar bitecek ve künkler yetersiz kalacak.” deyince baks yapılmaya karar verildi.  Şimdi eskiler bana hak veriyor. Az önce de dediğim gibi Bursa’nın suyu gelse buradan akar gider.

Özetle; 20 yıl içinde yeni bir mahalleye ne yapılması gerekiyorsa en iyi şekilde özenle yaptım.

Yeri gelmişken; Bu röportaj vesilesiyl 20 yıllık muhtarlık sürecimde bana destek olan  belediye ve kurumlara teşekkürü etek isterim. 

Osmangazi Belediyesi’ne, Büyükşehir Belediyesi’ne, çünkü ben Büyükşehir’de birkaç başkanla çalıştım. Erdoğan Bilenser, Teoman Özalp, Ekrem Barışık ve en son Recep Altepe’ye hepsine destekleri için teşekkür ederim. Hepsinden de memnunum. Onlara akıllı belediyeci olarak şikayetlerimi iletiyor ve belirtiyordum onlar da ne zaman gittiysem şikayetlerimi değerlendirdiler.

Peki tekrar seçildiğiniz taktirde Akpınar Mahallesi için neler yapmayı düşünüyorsunuz?

Öncelikle; Azalarımla birlikte el ele vererek mahallemizin üst tarafında bulunan sahanın kenarlarını kadınlara yürüme, yaya yolu ve ortasını da dinlenme parkı yapacağım. Çünkü kadınlarımız yürüyüş yapabilmek için Emeğe gidiyor…

İkinci yapacağım iş de çocuklara ve gençlere yönelik olacak. Mal Hatun Camii’nin hemen yanında bulunan ve atıl vaziyette duran top sahasını halı saha olarak kazandıracağım. Çünkü gençlerimiz burada sahamız varken Beşevler’e, Ataevler’e, Bademli’ye top oynamaya gidiyor…

Üç olarak, sokakları tekrar asfalt yapacağım. Ayrıca öyle sokaklar var ki mahallemizde. 30 metre oldukları halde hala sokak olarak geçiyor. Onları da cadde olmasını sağlayacağım.

9. Bülbül Sokak örneğin cadde niteliğinde ancak hala sokak geçiyor! Onun çok dik olan tepesini aldırarak güzel bir caddeye dönüştürülmesini sağlayacağım.

Mahallemizde üstü düğün salonu olacak şekilde bir de AVM yapılıyor.  

Ayrıca üzülerek belirtmek isterim ki, gerek trafolarda, gerek duvarlara çirkin yazılar var, maalesef ki mevcut muhtar mahallenin ihtiyaç - dertleriyle ve bu gibi durumlarla ilgilenmedi…

AKPINAR MAHALLESİNİ İMRENİLEN VE ÖRNEK BİR MAHALLEYE GETİRECEĞİM

Hayırlısıyla tekrar muhtar seçildiğim taktirde, Akpınar Mahallesi’ni tam anlamıyla imrenilen ve örnek gösterilen bir mahalleye dönüştürmek için elimden geleni yapacağım.

Son olarak da şunu belirtmek istiyorum;

Dönemin Zabıta Trafik Müdürü Şevket Orhan uzun yıllar benim müdürümdü. Ben oradan emekli oldum. Bir gün beni aradı ve “Abi, yatıyorum kalkıyorum ve bir deprem olasılığı durumunda hep Akpınar geliyor aklıma, beni Ankara’dan çağırdılar, gittim görüştüm. İdare heyetini topla ki şikayetleri belirtelim.  Ankara’ya gidip şikayetlerimizi dile getireceğiz” dedi.

Bunun üzerine bende idare heyetini topladım, Şevket Orhan Müdürüm de iki daire başkanıyla geldi şikayetleri dinledikten sonra Ankara’ya gidip dile getirdiler ve döndükleri gibi yıkım başladı.

Yoksa burası 5 sene daha yıkılmazdı!

KENTSEL DÖNÜŞÜM HAKKINDA ÇOK YALAN SÖYLENİYOR

Haliyle burada kentsel dönüşümün başlamasının sebebi Şevket Orhan’dır ve bende mahallem adına kendisine çok teşekkür ediyorum.

Bunu özellikle açıklamak istedim çünkü Kentsel Dönüşüm hakkında çok yalan söyleniyor ve yakından uzaktan ilgisi olmayan kişiler ‘Kentsel Dönüşümü’ biz başlattık diyebiliyor… Ayıptır, günahtır!

HİZMET İÇİN TÜM MAHALLEMİZİN OYLARINA TALİBİM

Yeniden Muhtar Adayıyım, çünkü hala gücüm yeterken çok sevdiğim mahalleme en iyi hizmeti sunmak istiyorum. Bu yüzden de tüm Akpınar Mahallesi’nin oylarına talibim. Hakkımızda hayırlısının olmasını diliyorum.

Cahit Altıok / 1. Aza

Muzaffer Abi’yi çok seviyoruz ve kendisine çok güveniyoruz. Bu yüzden de onunla keyifle yola çıktık. Bakalım süreç ne gösterecek. Her birimiz için hayırlı olsun. 20 yıl boyunca birlikte çalıştığımızdan hizmet aşkını ve nelere yetebildiğini en iyi bilenlerdenim. Hiç hizmetsiz kalmadık.

Ancak şimdiki muhtarımızın da hakkını yememek lazım; Kendisi çok güzel açılışlara katılıyor, pozlar veriyor, çay kahveler içiyor. Hizmet anlayışından bir noksan olan muhtarımız ne BUSKİ’nin, ne UEDAŞ’ın hiçbir kurumun yolunu bilmiyor… Dileğimiz o ki, yanlışlıkla muhtarlık görevini kaybeden Muzaffer Kızılşimşek inşallah doğru şekilde geri dönecek.

AKPINAR MAHALLE SAKİNLERİ GÖRÜŞLERİ

Mahallemizin tüm sorunlarına vakıf bir isim

Muzaffer Abi daha önce Akpınar Mahallesi’nde dört dönem muhtarlık yaptığından mahallemizin tüm sorunlarına vakıf. Bu sebeple de birikim ve tecrübelerine güvendiğim için şahsım adına gönlümün ondan yana olduğunu söyleyebilirim. Eski Belediyeci de olduğundan tekrar mahallemize muhtar seçilmesi her birimiz adına hayırlı olacağına inanıyorum.

İlhan Küçükbaran 

-

Görev adamıdır

Yaklaşık 10 yıldır Akpınar Mahallesi’nde ikamet ediyorum ve de hem insanlığını hem muhtarlığını çok beğendiğim için gönül rahatlığı ile oyumu Muzaffer Bey’e vereceğimi söyleyebilirim. Ayrıca bir şeyin daha altını çizmek istiyorum. Muzaffer Abi herkesin derdiyle dertlenen, sevincini paylaşan bir kişiliğe sahiptir. Geceleri çok hırsız ve balicileri kovalamıştır  buralardan, görev adamıdır, gece gündüz fark etmeksizin işinin başındadır….

Dursun Bulut

-

Sevdiğimiz bir abimizdir

Muzaffer Bey her şeyden önce sevdiğimiz bir ağabeyimizdir. Mahalleye yeni taşındığımızdan geçmişini bilmiyorum ancak duyduklarımdan iyi bir insan ve başarılı bir muhtar olduğunu biliyorum... İnşallah hakkında hayırlısı olur.

Mehmet Baran  

-

Buranın yerel yöneticisidir

2000 yılından beri Akpınar Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Muzaffer Abi dört dönem muhtarlık yaptı ve bizde kendisinden gayet memnunduk. Özveriyle, gece gündüz çalışan bir isimdir. İyi de bir insan, sevdiğimiz bir abimiz.

Ayrıca önemle belirtmek isterim ki Akpınar yeni bir mahalleydi. 1989 yılında insanlar burada oturmaya başlamış ve her şey sıfırdan oluyordu. O dönemler burada yollar yoktu, her yerde elektrik yoktu, ağaçların budamasından tutun temizliğine kadar kısacası her şeyiyle Muzafer Abi ilgilendi.

Herkes çok iyi biliyor ki; Akpınar Mahallesini Akpınar yapan Muzaffer Abidir. Buranın yerel yöneticisidir.

Rıdvan Küçükoğlu 

 -

Akpınar’ı Akpınar yapan Muzaffer Kızılşimşektir

Muzaffer Abi’yi tanımlamak çok kolay! Akpınar’ı Akpınar yapan Muzaffer Kızılşimşektir. Kendisiyle uzun yıllarımız geçti. Ve bu yıllarda hep derdimize çare olmaya çalıştı. En büyük derdimiz olan Kentsel Dönüşümde de omuz omuza yürüdük. Gitmediğimiz kurum ve çalmadığımız kapı bırakmadık. Ne belediye, ne devlet ne vatandaş! Sürekli birlikteydik. 11 yılı aşkın süredir birlikteyiz ve 11 yıldan beri de mücadele ediyoruz. Kentsel dönüşümün çözümünün başında gelen mimarlardan birisidir kendisi. Şimdi yeniden muhtar adayı olmuş. Dileğim inşallah tekrar muhtar olur ve hizmetlerine devam eder. Gece gündüz uyumaz, evinde rahat duramaz, gerekirse pijamasıyla çıkar ve vatandaşa hizmet sunar.

Ertan Tuncer  

-

Bursa’nın efsane muhtarı!

Efsane Muhtar! Hakkında hayırlısı olsun. Bursa’da, hatta Türkiye’de oy bakımından tarih yazan bir isim. Çünkü yüzde 98 oyla muhtar seçilen isimdir. Bursa’da liderdir, iş bitiricidir Muzaffer Abi. Bu işleri de seviyor, hayırlısı olsun inşallah.

Yiğit Albayrak  

-

Dört dörtlük bir isim

Gerek kişiliği gerek muhtarlığı dört dörtlük olan bir isim. Bu sebeple de Muzaffer Bey’i tekrar mahallemizin muhtarı olarak görmek bizi fazlasıyla memnun eder. Hakkında hayırlısı.

Erol Türkoğlu  

-

Mahallemizin gururu çalışkan ismidir

Muzaffer çok eski arkadaşım. Yıllarca muhtarlık yaptı ve de görevini en iyi şekilde yerine getirdi. O zamanlar da kendisini destekledik ve şimdi de destekliyoruz. Mahallemizin gururu, çalışkan bir insanıdır.

İsmail Yoldaş   

-

Destekliyor ve başarılar diliyoruz

Muzzafer’i 40 senedir tanıyoruz, burada da dört dönem (20 sene) muhtarlık yaptı. Yeniden destekliyoruz ve başarılar diliyoruz.

Mustafa Kon

-

Güzel çalışan ve iyi bir insandır

Muzaffer Bey sevip saydığımız bir abimizdir. Güzel çalışan, esnafın derdini dinleyen, her ihtiyaçta yanımızda olan ve bizleri destekleyen bir isimdir, iyi bir muhtarımızdır. İnşallah tekrar seçilir. Hakkında hayırlısı.

Mehmet Şahin    

-

Yeniden muhtar olmasını çok istiyoruz

Muzaffer Bey’i çok eskiden beri biliyoruz ve muhtarlık süreci içinde hiçbir zaman herhangi bir şikayetimiz olmadı. Tekrar seçildiği taktirde yine aynı hizmeti alacağımızdan eminiz.  İnşallah hak ettiği yere tekrar geri gelir. Temennimiz de isteğimiz de bu yönde. Hakkında hayırlısı olmasını diliyorum.

Kemal Aksu   

-

150 bin oy hakkım olsa, hepsini ona veririm

Biz pazarcılar olarak Muzaffer Bey’in tekrar muhtar seçilmesini çok isteriz. Çünkü muhtarlıktan gitti gideli 5 senedir resmen kısmetimiz kesildi. Her şeyde bizlere çok faydası dokundu. Hatta bir elektrik sıkıntımız oldu ve kendisi muhtar olmadığı dönemde bile yine bizlere yardımcı oldu. Kısacası muhtar olan kişinin yapamadığını, muhtar olmayan kişi yaptı, yardımcı oldu.  150 bin oy hakkım olsa, hepsini ona veririm.

Ferhat İşeri

-

Muzaffer Bey gibi isimlere ihtiyacımız var

Her şeyden önce çok iyi bir insan! Çok senelerdir tanıdığım. Tuttuğunu koparan bir insan ve muhtarlığa en iyi aday. Bizim insanlarımızın da böyle kişilere ihtiyacı var. Görevinin başına dönmesi dileklerimle

Vahit Ak   

 

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BURSA Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 32 28 1 3 73 20 87 +53
2 Fenerbahçe 32 27 1 4 85 28 85 +57
3 Trabzonspor 32 16 12 4 54 42 52 +12
4 Beşiktaş 32 14 12 6 42 38 48 +4
5 Çaykur Rizespor 32 14 12 6 43 47 48 -4
6 Başakşehir FK 32 13 12 7 42 38 46 +4
7 Kasımpaşa 32 13 12 7 55 57 46 -2
8 Sivasspor 32 11 10 11 38 43 44 -5
9 Antalyaspor 32 10 10 12 36 37 42 -1
10 Alanyaspor 32 10 10 12 41 46 42 -5
11 Adana Demirspor 32 9 10 13 48 43 40 +5
12 Samsunspor 32 10 14 8 36 42 38 -6
13 MKE Ankaragücü 32 8 11 13 40 41 37 -1
14 Kayserispor 32 10 12 10 36 45 37 -9
15 Konyaspor 32 8 12 12 34 45 36 -11
16 Hatayspor 32 7 13 12 36 44 33 -8
17 Gaziantep FK 32 8 17 7 35 50 31 -15
18 Fatih Karagümrük 32 7 16 9 35 41 30 -6
19 Pendikspor 32 7 16 9 36 64 30 -28
20 İstanbulspor 32 4 21 7 25 59 16 -34
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 30 22 6 2 70 27 68 +43
2 Göztepe 30 18 6 6 51 19 60 +32
3 Çorum FK 30 15 8 7 50 31 52 +19
4 Kocaelispor 30 15 8 7 45 34 52 +11
5 Sakaryaspor 30 14 7 9 43 30 51 +13
6 Bodrumspor 30 13 7 10 37 20 49 +17
7 Bandırmaspor 30 12 8 10 45 26 46 +19
8 Boluspor 30 13 10 7 28 32 46 -4
9 Gençlerbirliği 30 11 8 11 35 30 44 +5
10 Erzurumspor FK 30 11 8 11 28 25 41 +3
11 Keçiörengücü 30 9 12 9 27 36 36 -9
12 Şanlıurfaspor 30 8 12 10 27 31 34 -4
13 Ümraniyespor 30 9 14 7 33 42 34 -9
14 Manisa FK 30 7 11 12 36 37 33 -1
15 Tuzlaspor 30 8 14 8 31 45 32 -14
16 Adanaspor 30 9 16 5 24 42 32 -18
17 Altay 30 5 22 3 14 68 15 -54
18 Giresunspor 30 2 24 4 13 62 7 -49
Takım O G M B A Y P AV
1 Esenler Erokspor 33 23 5 5 74 28 74 +46
2 Bucaspor 1928 33 20 4 9 50 22 69 +28
3 Van Spor FK 32 21 5 6 53 32 69 +21
4 1461 Trabzon FK 33 19 6 8 62 33 65 +29
5 Yeni Mersin İdman Yurdu 33 16 7 10 47 27 58 +20
6 Ankaraspor 33 15 7 11 41 30 56 +11
7 Karacabey Belediye Spor 33 12 10 11 37 31 47 +6
8 Beyoğlu Yeniçarşıspor 33 13 13 7 42 34 46 +8
9 Ankara Demirspor 33 13 15 5 35 37 44 -2
10 Kırklarelispor 34 11 13 10 29 35 43 -6
11 Diyarbekir Spor 33 11 13 9 35 35 42 0
12 Altınordu 33 9 13 11 38 34 38 +4
13 Hes İlaç Afyonspor 33 9 13 11 21 34 38 -13
14 Nazilli Belediyespor 34 11 15 8 37 54 38 -17
15 Serik Belediyespor 33 9 14 10 28 37 37 -9
16 Zonguldak Kömürspor 33 9 16 8 35 53 32 -18
17 Kırşehir Futbol SK 33 5 21 7 29 65 22 -36
18 Bursaspor 33 5 20 8 24 59 20 -35
19 Adıyaman FK 33 3 24 6 22 59 15 -37
Takım O G M B A Y P AV
1 Kepezspor FAŞ 26 21 1 4 61 13 67 +48
2 Aliağa Futbol A.Ş. 27 18 0 9 54 15 63 +39
3 Ayvalıkgücü Belediyespor 26 13 6 7 36 23 46 +13
4 52 Orduspor FK 26 13 7 6 36 25 45 +11
5 İnegöl Kafkas GK 26 12 6 8 32 25 44 +7
6 Edirnespor 26 13 9 4 44 26 43 +18
7 K.Çekmece Sinopspor 27 10 10 7 38 28 37 +10
8 Mardin 1969 Spor 26 11 11 4 35 31 37 +4
9 Artvin Hopaspor 26 9 10 7 32 26 34 +6
10 Karabük İdmanyurdu Spor 26 10 12 4 24 38 34 -14
11 Talasgücü Belediyespor 26 8 14 4 28 41 28 -13
12 Kırıkkalegücü FK 26 7 14 5 25 35 26 -10
13 Gümüşhanespor 26 4 12 10 22 42 22 -20
14 Malatya Arguvanspor 26 2 20 4 13 51 10 -38
15 Tarsus İdman Yurdu 26 2 21 3 18 79 9 -61
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/04/2024 Beşiktaş vs MKE Ankaragücü
 20/04/2024 İstanbulspor vs Fatih Karagümrük
 20/04/2024 Konyaspor vs Alanyaspor
 20/04/2024 Kayserispor vs Trabzonspor
 20/04/2024 Samsunspor vs Adana Demirspor
 21/04/2024 Başakşehir FK vs Çaykur Rizespor
 21/04/2024 Antalyaspor vs Hatayspor
 21/04/2024 Galatasaray vs Pendikspor
 21/04/2024 Gaziantep FK vs Kasımpaşa
 22/04/2024 Sivasspor vs Fenerbahçe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 19/04/2024 Altay vs Manisa FK
 20/04/2024 Bandırmaspor vs Tuzlaspor
 20/04/2024 Giresunspor vs Göztepe
 20/04/2024 Eyüpspor vs Boluspor
 21/04/2024 Bodrum FK vs Şanlıurfaspor
 21/04/2024 Çorum FK vs Adanaspor
 21/04/2024 Gençlerbirliği vs Erzurumspor FK
 21/04/2024 Sakaryaspor vs Keçiörengücü
 22/04/2024 Ümraniyespor vs Kocaelispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/04/2024 Van Spor FK vs Ankaraspor
 21/04/2024 Adıyaman FK vs 1461 Trabzon FK
 21/04/2024 Altınordu vs Yeni Mersin İdman Yurdu
 21/04/2024 Ankara Demirspor vs Diyarbekir Spor
 21/04/2024 Beyoğlu Yeniçarşıspor vs Van Spor FK
 21/04/2024 Bucaspor 1928 vs Esenler Erokspor
 21/04/2024 Bursaspor vs Hes İlaç Afyonspor
 21/04/2024 Kırşehir Futbol SK vs Kırklarelispor
 21/04/2024 Nazilli Belediyespor vs Karacabey Belediye Spor
 21/04/2024 Adıyaman FK - 1461 Trabzon FK 1461 Trabzon FK ligdeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  1461 Trabzon FK yenilmez
 21/04/2024 Altınordu - Yeni Mersin İdman Yurdu Altınordu ligde evindeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Altınordu yenilmez
 21/04/2024 Beyoğlu Yeniçarşıspor - Van Spor FK Van Spor FK ligdeki son 6 maçında hiç kaybetmedi  Van Spor FK yenilmez
 21/04/2024 Bucaspor 1928 - Esenler Erokspor Bucaspor 1928 ligde evindeki son 15 maçında hiç kaybetmedi  Bucaspor 1928 yenilmez
 21/04/2024 Serik Belediyespor - Zonguldak Kömürspor Zonguldak Kömürspor ligde deplasmandaki son 7 maçında hiç kazanamadı  Serik Belediyespor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 21/04/2024 Edirnespor vs Mardin 1969 Spor
 21/04/2024 İnegöl Kafkas GK vs Tarsus İdman Yurdu
 21/04/2024 Karabük İdmanyurdu Spor vs Malatya Arguvanspor
 21/04/2024 Kepezspor FAŞ vs Ayvalıkgücü Belediyespor
 21/04/2024 Kırıkkalegücü FK vs Gümüşhanespor
 21/04/2024 Talasgücü Belediyespor vs Artvin Hopaspor
 21/04/2024 52 Orduspor FK vs K.Çekmece Sinopspor
HABER ARŞİVİ
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI