Tatil ve Kış Miratus Turizimle yaşanır!

Yazı aylarını ve pandemi sürecini geride bırakmaya çalışırken bende Miratus'un Sahibi Nejdet Hamzaoğlu’nun kapısını çaldım ve hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilmenize yardımcı olabilmek için çok güzel ve de keyifli bir söyleşi yaptım… Çünkü Nejdet Bey’in de dediği gibi, Tatil planı Miratus Turizm’le yapılır…
 Tarih: 04-09-2022 15:26:36   Güncelleme: 05-09-2022 09:59:36
Tatil ve Kış Miratus Turizimle yaşanır!

BSHABERLER / SEVİNÇ ÇELEBİ

 

Tatil planı yaparken başarılı dolandırıcıların kurbanı olmayın…
 

Pandemi süreci, ekonomi süreci derken, sağlam bedene ve sağlam kafaya sahip olmak için hayal ettiğimiz tatiller de iki yıl boyunca yalan oldu!

Durum bu olunca; Vakaların düşmesi ve yasakların kalkmasıyla birlikte ertelenen tatiller tekrar gündemimiz oldu. Ve vakit kaybetmeksizin, dinlenme hasretiyle yanıp tutuşan herkes bütçe ve imkanlarına göre tatil beldelerine akın etti.

Ancak; günümüzde tatil almak isteyen herkes, geçmişle kıyaslanamayacak rakamlarla karşılaştı….

Bende Miratus'un Sahibi, Turizm Sektöründe 14 yılını geride bırakmış Nejdet Hamzaoğlu’nun kapısını çaldım ve neyin ne olduğunu, nelerin değiştiğini ve hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilmenize yardımcı olabilmek için çok güzel ve de keyifli bir söyleşi gerçekleştirdim… Çünkü Nejdet Bey’in de dediği gibi, Tatil de, Kış da,Miratus Turizm’le Yaşanır! 

Nejdet Bey, ben sizi tanıyorum ama, tanımayanlar için kendinizi tanıtmanızı rica edebilir miyim?

Elbette. Bulgaristan Kırcaali doğumluyum. Evli, iki çocuk babasıyım, hatta artık iki torun dedesiyim :)  1989 yılında göç dalgasıyla bende bir çok kişi gibi Türkiye’ye geldim... Ve turizm işine atıldım.

Miratus Turizm’in sahibiyim.

Sektörde tam 14 yıldır yaz ve kış tatilleri olmak üzere, Bursa’ya özellikle de Balkanlara, hizmet veriyorum.

DÜNYA OLARAK ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇTİK

Hepimizin bildiği gibi iki yıl önce dünya kötü bir COVID-19 virüsüyle karşılaştı. Her ne kadar tehlikesi devam etse de çok şükür o kötü günler biraz da olsa geride kaldı.

TURİZM SEKTÖRÜNDE BÜYÜK HASARLAR OLUŞTU

Koronavirüs’le mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar nedeniyle turizm sektöründe büyük hasarlar oluştu.

Sektörler arasında Turizm Devletten en az destek alanlar içinde olunca çoğu arkadaşımız firmalarını kapatmak zorunda kaldı.

ESKİYE DÖNÜŞ HAYAL GELİYOR

Bizde çok zor günler geçirdik. Öyle ki eski günlere ulaşmak henüz hayal geliyor. Buna rağmen yine de umutluyuz. Çünkü bu sene her ne kadar Balkanlar turlarımız fazla olmasa da, yaz otelleri ve yurt içi turlarımız ön plana çıktı.

Ülkenin ekonomi durumumu ortada.

Dolayısıyla insanlar hayat pahalılığı ve döviz kurlarından dolayı artık yurt dışına çıkmakta ciddi anlamda maddi zorluklar çekiyor.

Dileriz ekonomimiz en kısa zamanda düzelir ve yerli turistler eski günlerdeki gibi istediği yere özgürce ve mutlu bir şekilde yine turlarımıza katılır.

Bizlerde bu sayede hem firmamıza, hem Türkiye’deki turizm sektörü ile ekonomiye katkıda bulunmaya devam ederiz.

Bursa’da A Grubu Seyahat Acentesi olarak verdiğiniz hizmetlerden ve Miratus’un işleyişinden kısaca bahseder misin? Genel olarak Balkanlara veya yurt dışına hizmet veren bir firma mıydı?   

Evet. Acentemiz Pandemiden önce genellikle tüm Avrupa olmak üzere, Balkanlar’a turlar düzenliyordu. Özellikle de kış kayak turizminde Türkiye’de öncü firmalardan bir tanesiydi.

Güzel bir ekiple tamamen müşteri memnuniyeti üzerine kurulu bir anlayışla çalışıyorduk ve elbette ki bu anlayışla yolumuza devam ediyoruz. 

Ancak Pandemi sürecinde maalesef ülkeler arasındaki tedbirlerinden dolayı sayısız kısıtlamalar gelmesiyle 2021 ve 2022 yılında mecburen bu turlarımızı yurt içine taşımak zorunda kaldık. Ve ciddi anlamda zorlandık…

Şimdilerde her ne kadar Pandemi sürecini geride bırakmaya çalışsak da, ülkenin ekonomik durumu ve hayat pahalılığı turizm sektörünü hala zorlamaya devam ediyor.

Pandemiden önce ve sürecinde Bulgaristan’a vize ne kadardı? Şimdi ne kadar? Türk Lirası bazında örnek verirsek şayet…

Seyahat eden herkes iyi bilir ki Bulgaristan da dahil geçtiğimiz yıl tüm Avrupa ülkeleri vize ücretlerinde 20’şer Euro artış yaptı.

Yani vize ücreti üç katı arttı!

Bankaya yatırılan harçlar arttı.

Bunun üzerine bir de enflasyon geldi.

2022 Ocak ayındaki bir vize maliyeti 720 TL iken şu anda bu rakam 2 bin 180 TL’ye yükseldi.

Tüm bunlara ilaveten Türkiye’de de yurt dışı çıkışı harcı 50 liradan 150 liraya çıktı.  

Ayrıca turizm sektöründe olmazsa olmaz ulaşım maliyetleri var.

Ulaşım maliyetleri de otel maliyetlerine bakarak aşırı artış gösterdi…

Haliyle vatandaş bütçesine uygun bir tatil bulsa dahi, bu kez de vize miktarı artı yük getirdi.

Geçmiş dönemde 7 gecelik Balkan turunun otobüs maliyeti kişi başı 80 Euro iken şimdi 200 Euro’ya yükseldi. 

Bunun birinci sebebi ekonomi, ikinci sebebi de zaten Avrupa Birliği ülkelerinin vize harç bedellerini artırması neticesinde oldu.

2019 yılında yaklaşık 40 tane Balkan turu yaptıysak, 2020’den bugüne kadar 5 tane tur yapabildik. Görüyoruz ki Pandemi ve ekonomi şartlardan dolayı  bir senede yaptığımız turları biz üç senede 8’de birini yapabilmişiz.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, komşu ülkelerle vize işlemlerini kolaylaştırmak, online vize yapmak, maliyetleri 5-10 Euro seviyesine çekmek suretiyle turizmi canlandırmak için çalışmalar yapmak istedi.

Günümüze gelecek olursak?

İnsanlar pandemi sürecinde sıkıldı ve tedbirler biraz gevşetilince yeniden gezmeye başladı.

Ancak üzülerek söylemeliyiz ki şimdilik seyahat edenler orta direk kesimi üstünden oluşuyor.     

Orta direğin altı hala yurt dışı seyahatini aklına bile getiremiyor.

TATİLLER ERTELENİYOR

Maliyetler yükseldi. Eğitim fiyatları veya günlük masraflar vs aşırı derecede arttığı için, tatil de birinci temel ihtiyaç olarak görülmediğinden insanlar tur veya yaz tatillerini ertelemeye ya da gitmemeye başladı.

HALBUKİ TATİL EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ

Ancak Turizmci kimliğimden dolayı değil, kişisel fikrimi söylemek gerekirse, bana göre tatil de başlıca temel ihtiyaçlardan biri.

Tatil sağlığa yatırım ve sağlam kafaya yatırımdır!

Dinlenmiş insan hem iş yerinde daha verimli olur hem evinden huzurlu olur.

Ülkemizin ekonomisine daha çok katkıda bulunmak için  bizlerin ağlıklı olması lazım ki sağlıklı işler üretelim ve ekonomimizi bir şekilde kalkındıralım.

Ve günümüz sistemlerde bu olmuyor…

O zaman hazır  yeri gelmişken sorayım. Miratus olarak 14 yıllık bir geçmişiyle karşımda duruyorsunuz. Firmalar arasında söylemeye dilim varmıyor ama dolandırıcılara karşı ne yapılmalı? İnsanlara bu anlamda ne tür uyarılar veya tavsiyelerde bulunabilirsiniz? Tatillerini nereden almalılar ve nelere dikkat etmeliler?

Bu soru için teşekkür ediyorum.

Çünkü sosyal medyada son yıllarda çok gerçekçi olmayan dolandırıcı firmalar ortaya çıkmaya başladı.

Özellikle online tur veya otel alışlarında bunlarla sıkça karşılaşmaya başladık.

Tatile gidecek olanlara naçizane tavsiyem.

Tatilinin ve turunu kesinlikle acentelerin ofislerinden almalarını ve muhataplarını birebir görmelerini tavsiye ederim.

Her ne kadar elektronik çağda yaşasak dahi sosyal medya bir tur şirketinin yerini tutamaz.

Bu ayrım çok iyi yapılmalı!

Turizm sosyal medya üzerinden işlev görebilecek bir sektör değil.

Türkiye’deki ekonomik şartlardan dolayı iyi niyetli olmayan sayısız insan bunu başarıyla yapıyor.

Daha doğrusu başarılı bir şekilde milleti dolandırıyor.  Ne kadar da takip edilse de devletin gözünden kaçabiliyor.  

UCUZ GÖRÜNEN HER ŞEY ÇOK PAHALIYA MAL OLABİLİR

Zaten kıt kanaat geçinen insanlar, güçlükle ayırdıkları parayı konuştuğumuz düşünceye sahip olan kötü niyetli insanlara kaptırmasınlar ve tatilini riske atmasınlar.  Unutmasınlar ki ucuz görünen her şey çok pahalıya mal olabilir. Bu yüzden tartışmasız acenteleri tercih etsinler.

Miratus’un günümüzde ne tarz turları var ve müşterilerinize ne tür sunuyorsunuz. Biraz onlardan bahsedelim mi? 

Sıcak günlerin sonrasında, özellikle de Eylül Ayı’ndan başlayarak çok güzel ve ekonomik Bulgaristan, Romanya, Transilvanya ve Balkan turlarımız revaçta olacak.

KAYAK TURUZMİ İÇİN ERKEN REZERVASYONUMUZ BAŞLADI

Yaklaşan kış için de şimdiden kayak turizmi için hazırlıklarımız başladı.

En yakın zamanda da isteyen herkes bunları kendi web sitemize veya ofisimize gelip konuyla ilgili erken rezervasyonlardan faydalanabilir.

ERKEN REZERVASYON ÇOK ÖNEMLİ

Bu sene erken rezervasyonun ne denli faydalı olduğunu turizm sektörü ve otelciler gösterdi.

Örneğin;

Bir aile Ağustos Ayı tatilini erken rezervasyondan faydalanarak Ocak Ayı’nda 15 Bin TL’ye alırken, başka bir aile aynı tatili Haziran’da aldığı için 15 yerine 31 Bin TL ödedi!

ŞİMDİ TATİLİ PLANLAMA ZAMANI

Önerim; Yurt dışında kayağa veya seyahate gidecek olanlar, mutlaka acentemizi ziyaret edip tatilini önceden alsınlar. Böylece hem tatilini sabitlesinler, hem  başta yüzde 30’unu ödesinler, hem de geriye kalan yüzde 70’ini hareket tarihinden bir hafta önce ödemesinden yararlansınlar.

MİRATUS ÜYELERİNE ÖZEL İNDİRİM

Miratus üyesi olanlara ekstra yüzde 5 daha indirimi var. Amacımız bize gelen herkesin rahat bir tatil planlaması ve o günü beklemesi. Biz bunun için varız!

Yurt dışı tatili düşünenler vize, konaklama veya ulaşım gibi hiçbir şey düşünmeyecek . Vize işlemlerini kendimiz takip ediyoruz.  Bunu yapan Türkiye’deki nadir firmalardan olduğumuzu önemle vurgulamak isterim.

KIŞ TURİZMİ BİLGİ VE GÜVEN GEREKTİREN BİR ALAN

Çünkü özellikle de kış turizmi biraz daha zor. Bu yüzden de her acente bunu yapamaz.

Biraz daha fazla bilgi ve güven gerektiren bir alan.

En kıymetli kişilerle aileniz, eşiniz ve çocuklarınızla yurt dışına çıkıyorsunuz. Firmanın sahibini veya en azından firmadan muhatap olduğunuz kişiyi karşınızda görmek, gittiğiniz otelde sizi karşılaması oldukça önem arz ediyor, ayrı bir güven veriyor.

Miratus tam da bu şekilde çalışıyor.

Yurt dışında kültür ve kayak turlarımızla 24 saat hizmet veriyoruz. Telefonlarımız hiçbir zaman kapanmaz! En ufak bir problemde bize 5 dakikada ulaşırsanız.

Yaz veya kış, hangi tura giderseniz gidin sorununuza 5 dakika içinde çözüm bulursunuz.

Sanal sitelerdeki gibi ‘santrale bağlayayım, telefonda ulaşmaya çalışayım’gibi sıkıntılar yok.

Birkaç ay sonra kış turizmi başlayacak. Sizde kayak turizmin önde giden isimlerdensiniz.  Ne tür paketleriniz var?

Normalde en az kayak turumuz 5 günden başlıyordu. Ama ekonomi şartlarına göre orta direğin altında aileleri de düşünerek, 3-4 ve 5 günlük kayak turları planlamasını yapıyoruz.

ŞİMDİ TAM ZAMANI

Eylül Ayı’nın 15’ine kadar erken rezervasyon çalışmasına gireceğiz. Bunun duyurusunu da sosyal medyadan yaptık.

Bansko’da gençler için özellikle seçtiğimiz Elitsa Oteli var. Üç gece konaklamalı, rehber, sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve eve ulaşım dahil erken rezervasyon fiyatı 115 Euro. Yani 2 Bin TL’ye tekabul ediyor 

Turlara özel 90 Euro, yani Bin 600 TL.

Bu durumda 4 bin TL’ye, 3 gece 4 gün, ulaşım, konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği dahil bir tatil planlanabilir. 

Bu sömestr tatili için planlandı.

Ocak 2023’ten sonra başlayacak olan öğrencilerin ve aileleri o tarihte gitme imkanı olduğu için…

Türkiye’de ise fiyatlar çok yüksek.

Bulgaristan’ın Makedonya kısmında Maurova adlı bir kayak merkezi bu yıl faaliyete girdi.

Bulgaristan’da Pamporovo, Bansko ve Borovets adlı üç tane kayak merkezi ve Makedonya’da Mavrovo adlı bir kayak merkezi var.

Miratus olarak Balkanlar’da 4 kayak merkezine ve Türkiye’deki tüm kayak merkezlerine tatil imkanı sunuyoruz.

Her kesime ve her bütçeye göre tatil planını yapabilir bizimle. Buraya gelen bir insan boş çıkmaz.

Tatilin bir temel ihtiyaç olduğunu bilen aileler Muratus güvencesiyle tatilini rahatlıkla planlayabilir.

Öte yandan Türkiye’de maalesef Turizm Bakanlığı, TÜRSAB Marmara veya diğer meslek kuruluşları turizm kaçakçılığıyla ilgili mücadelede yeterli seviyede başarılı olamadı.

Turizmle ilgisi olmayan, hiçbir güvence ver(e)meyen, kaba tabirle sokakta çantayla dolaşıp insanları tura sağa sola götüren, TÜFTEN otobüsleri güvenlikli olmayan, rehberleri kaçak olan, ülke ekonomisine zarar veren, katma değer taşımayanlara karşı da isyan bayrağı açtık. İnşallah devlet yakın dönemlerde bunların da üstesinden gelebilir.

DERNEKLERE ÖZEL ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Dernekçilikten gelen birisi olduğum için özellikle Bursa’daki tüm dernekler için ayrı grup fiyatlarımız var. Derneklere yüzde 20’ye varan ek indirim yapıyoruz. Bursa’da bir sürü göçmen derneği var.

BAL-GÖÇ gibi kamu yararına çalışan bir derneğimiz ve Türkiye genelindeki Bursa’daki yöre dernekleriyle de iş birliklerimiz var.

Bunlara da ileriki zamanlarda daha iyi hizmet ve fiyat verme çabası içerisindeyiz.

Gerçekten insanlar bu pandemide sıkıldı.

İnsanlar gezmek ve dinlenmek istiyor.

Dilerim pandemi tekrar patlamaz.

Dünyaya ve ülkemize hiçbir hasar vermeden gelmiş geçmiş olur da mutlu ve huzurlu güvenli günlerimize geri dönmüş oluruz. 

  Kaynak: bshaberler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER RÖPÖRTAJ Haberleri
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 14 12 1 1 37 10 37 +27
2 Galatasaray 14 12 1 1 28 8 37 +20
3 Beşiktaş 14 8 4 2 21 16 26 +5
4 Kayserispor 14 7 2 5 19 14 26 +5
5 Adana Demirspor 14 6 3 5 26 16 23 +10
6 Trabzonspor 14 7 5 2 24 18 23 +6
7 Kasımpaşa 14 6 5 3 25 27 21 -2
8 Çaykur Rizespor 14 6 5 3 14 19 21 -5
9 Antalyaspor 14 5 4 5 20 16 20 +4
10 Hatayspor 14 4 4 6 24 21 18 +3
11 Fatih Karagümrük 14 4 5 5 17 12 17 +5
12 MKE Ankaragücü 14 4 5 5 20 20 17 0
13 Sivasspor 14 3 5 6 17 24 15 -7
14 Gaziantep FK 14 5 9 0 14 22 15 -8
15 Konyaspor 14 3 6 5 15 20 14 -5
16 Pendikspor 14 3 7 4 16 31 13 -15
17 Başakşehir FK 14 3 8 3 14 20 12 -6
18 Samsunspor 14 3 9 2 13 23 11 -10
19 Alanyaspor 14 2 7 5 11 23 11 -12
20 İstanbulspor 14 2 10 2 11 26 8 -15
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 14 12 2 0 38 10 36 +28
2 Kocaelispor 14 9 3 2 24 16 29 +8
3 Göztepe 14 8 4 2 18 8 26 +10
4 Bandırmaspor 14 7 2 5 18 8 26 +10
5 Bodrumspor 14 7 4 3 18 11 24 +7
6 Gençlerbirliği 14 6 2 6 18 14 24 +4
7 Sakaryaspor 14 6 3 5 19 15 23 +4
8 Çorum FK 14 6 6 2 23 16 20 +7
9 Keçiörengücü 14 5 5 4 13 15 19 -2
10 Erzurumspor FK 14 4 4 6 15 12 18 +3
11 Manisa FK 14 4 5 5 18 15 17 +3
12 Boluspor 14 4 6 4 11 17 16 -6
13 Ümraniyespor 14 4 7 3 14 19 15 -5
14 Adanaspor 14 5 9 0 12 21 15 -9
15 Şanlıurfaspor 14 3 6 5 9 17 14 -8
16 Tuzlaspor 14 3 8 3 12 25 12 -13
17 Giresunspor 14 2 9 3 9 23 9 -14
18 Altay 14 1 11 2 7 34 5 -27
Takım O G M B A Y P AV
1 Esenler Erokspor 15 12 2 1 31 9 37 +22
2 1461 Trabzon FK 15 9 2 4 27 9 31 +18
3 Van Spor FK 15 9 2 4 20 16 31 +4
4 Ankaraspor 16 7 2 7 20 12 28 +8
5 Bucaspor 1928 14 7 1 6 20 8 27 +12
6 Yeni Mersin İdman Yurdu 15 7 3 5 23 14 26 +9
7 Nazilli Belediyespor 16 8 6 2 23 24 26 -1
8 Ankara Demirspor 15 7 6 2 19 18 23 +1
9 Diyarbekir Spor 15 5 5 5 12 13 20 -1
10 Hes İlaç Afyonspor 15 5 5 5 10 12 20 -2
11 Karacabey Belediye Spor 15 4 6 5 11 11 17 0
12 Kırklarelispor 16 4 7 5 12 22 17 -10
13 Beyoğlu Yeniçarşıspor 15 4 9 2 13 19 14 -6
14 Bursaspor 15 3 7 5 13 25 14 -12
15 Serik Belediyespor 15 3 8 4 6 13 13 -7
16 Altınordu 15 2 7 6 16 18 12 -2
17 Adıyaman FK 15 3 9 3 12 23 12 -11
18 Kırşehir Futbol SK 15 3 9 3 12 26 12 -14
19 Zonguldak Kömürspor 14 2 8 4 13 21 10 -8
Takım O G M B A Y P AV
1 Aliağa Futbol A.Ş. 13 10 0 3 25 6 33 +19
2 Kepezspor FAŞ 12 9 1 2 20 7 29 +13
3 Edirnespor 12 6 3 3 20 10 21 +10
4 Ayvalıkgücü Belediyespor 12 5 2 5 11 7 20 +4
5 İnegöl Kafkas GK 12 6 4 2 12 12 20 0
6 K.Çekmece Sinopspor 13 4 4 5 15 12 17 +3
7 52 Orduspor FK 12 4 3 5 11 11 17 0
8 Kırıkkalegücü FK 12 5 5 2 10 11 17 -1
9 Mardin 1969 Spor 12 4 6 2 13 12 14 +1
10 Talasgücü Belediyespor 12 4 7 1 14 19 13 -5
11 Gümüşhanespor 12 2 4 6 9 13 12 -4
12 Artvin Hopaspor 12 2 5 5 10 12 11 -2
13 Malatya Arguvanspor 12 2 7 3 7 12 9 -5
14 Karabük İdmanyurdu Spor 12 2 7 3 7 21 9 -14
15 Tarsus İdman Yurdu 12 1 8 3 7 26 6 -19
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 08/12/2023 Galatasaray vs Adana Demirspor
 09/12/2023 Antalyaspor vs Fatih Karagümrük
 09/12/2023 Samsunspor vs Kasımpaşa
 09/12/2023 Beşiktaş vs Fenerbahçe
 10/12/2023 İstanbulspor vs Alanyaspor
 10/12/2023 Başakşehir FK vs Hatayspor
 10/12/2023 Kayserispor vs Pendikspor
 10/12/2023 Gaziantep FK vs Trabzonspor
 11/12/2023 Konyaspor vs Sivasspor
 11/12/2023 MKE Ankaragücü vs Çaykur Rizespor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 09/12/2023 Bandırmaspor vs Kocaelispor
 09/12/2023 Bodrum FK vs Tuzlaspor
 09/12/2023 Ümraniyespor vs Keçiörengücü
 09/12/2023 Sakaryaspor vs Giresunspor
 10/12/2023 Çorum FK vs Erzurumspor FK
 10/12/2023 Manisa FK vs Adanaspor
 10/12/2023 Gençlerbirliği vs Göztepe
 10/12/2023 Eyüpspor vs Şanlıurfaspor
 11/12/2023 Altay vs Boluspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 09/12/2023 Yeni Mersin İdman Yurdu vs Altınordu
 10/12/2023 Diyarbekir Spor vs Ankara Demirspor
 10/12/2023 Hes İlaç Afyonspor vs Bursaspor
 10/12/2023 Karacabey Belediye Spor vs Nazilli Belediyespor
 10/12/2023 Kırklarelispor vs Kırşehir Futbol SK
 10/12/2023 Van Spor FK vs Beyoğlu Yeniçarşıspor
 10/12/2023 Zonguldak Kömürspor vs Serik Belediyespor
 10/12/2023 1461 Trabzon FK vs Adıyaman FK
 11/12/2023 Esenler Erokspor vs Bucaspor 1928
 11/12/2023 Esenler Erokspor - Bucaspor 1928 Esenler Erokspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Esenler Erokspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 09/12/2023 K.Çekmece Sinopspor vs 52 Orduspor FK
 10/12/2023 Malatya Arguvanspor vs Karabük İdmanyurdu Spor
 10/12/2023 Mardin 1969 Spor vs Edirnespor
 10/12/2023 Artvin Hopaspor vs Talasgücü Belediyespor
 10/12/2023 Ayvalıkgücü Belediyespor vs Kepezspor FAŞ
 10/12/2023 Gümüşhanespor vs Kırıkkalegücü FK
 10/12/2023 Tarsus İdman Yurdu vs İnegöl Kafkas GK
 10/12/2023 Gümüşhanespor - Kırıkkalegücü FK Gümüşhanespor ligde evindeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Kırıkkalegücü FK yenilmez
HABER ARŞİVİ
ŞANS OYUNLARI
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI